Amazon cover image
Image from Amazon.com
Image from Google Jackets
Image from OpenLibrary

Bağırıp çağırmadan çocuk terbiyesi : sık karşılaşılan okul öncesi davranış sorunlarına pratik çözümler (1-6 yaşları arası) = Disiplin without shouting or spanking / Jerry Wyckoff, Barbara C. Unell ; çeviren : Ümit Topuz Sargüney.

By: Contributor(s): Material type: TextTextLanguage: Turkish Original language: en Series: HYB Yayıncılık 25 ; Çocuk Eğitim Dizisi 8Publication details: Ankara : HYB Yayıncılık 2002.Edition: 2. BaskıDescription: IV, 185 sayfa ; 22 cmISBN:
  • 9756972246
Subject(s): DDC classification:
  • 155.4 WYC.B 2002
Summary: Okul öncesi davranış sorunlarına pratik çözümler Bağırıp Çağırmadan ya da Dövmeden Çocuk Terbiyesi size okul öncesi çocuklarında en sık karşılaşılan sorunlara etkili, pratik, şiddet içermeyen öneriler konusunda seçenekler sunuyor. Huysuzluk nöbeti, sızlanma, olumsuzluk, kardeş kıskançlığı, sahip olma, saldırganlık, uyku saatine karşı çıkma, yiyecekle oynama ve daha pek çok sorunla bağırmadan ve vurmadan başa çıkmayı öğreneceksiniz. Yazarların önerileri sizin daha etkin bir anababa olmanızı ve çocuğunuzu disiplinli ancak sevecen bir şekilde eğitmenizi sağlarken, çocuğunuzun kendine güvenini ve yaşam hakkında doğal olarak öğrenme hevesini de zedelemez. Bu kullanımı son derece kolay olan kitap davranış bozukluklarında bir ilk yardım elkitabı gibi hazırlanmıştır. 'Olağanüstü bir kitap! İnsanın aklına gelebilecek her türlü davranış sorununa pratik çözüm önerileri getirmekle kalmıyor, aynı zamanda disiplin sorunu ortaya çıkmadan engellenmesini sağlıyor. Keşke böyle bir kitap ben çocuklarımı yetiştirirken yazılmış olsaydı.' Sue Ellen Fried Çocuk İstismarını Önleme Ulusal Komitesi Eski Başkanı
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Call number Status Date due Barcode
Book Book Türkiye Maarif Vakfı Eğitim İhtisas Kütüphanesi Genel Koleksiyon 155.4 WYC.B Available 0000029

Okul öncesi davranış sorunlarına pratik çözümler

Bağırıp Çağırmadan ya da Dövmeden Çocuk Terbiyesi size okul öncesi çocuklarında en sık karşılaşılan sorunlara etkili, pratik, şiddet içermeyen öneriler konusunda seçenekler sunuyor. Huysuzluk nöbeti, sızlanma, olumsuzluk, kardeş kıskançlığı, sahip olma, saldırganlık, uyku saatine karşı çıkma, yiyecekle oynama ve daha pek çok sorunla bağırmadan ve vurmadan başa çıkmayı öğreneceksiniz.

Yazarların önerileri sizin daha etkin bir anababa olmanızı ve çocuğunuzu disiplinli ancak sevecen bir şekilde eğitmenizi sağlarken, çocuğunuzun kendine güvenini ve yaşam hakkında doğal olarak öğrenme hevesini de zedelemez. Bu kullanımı son derece kolay olan kitap davranış bozukluklarında bir ilk yardım elkitabı gibi hazırlanmıştır.

'Olağanüstü bir kitap! İnsanın aklına gelebilecek her türlü davranış sorununa pratik çözüm önerileri getirmekle kalmıyor, aynı zamanda disiplin sorunu ortaya çıkmadan engellenmesini sağlıyor. Keşke böyle bir kitap ben çocuklarımı yetiştirirken yazılmış olsaydı.'

Sue Ellen Fried
Çocuk İstismarını Önleme Ulusal Komitesi Eski Başkanı

Powered by Koha